radgostar
14 بهمن 1401 - 13:43

شور کاروان امید در هرمزگان/ قهقمه کودکان با کتابخانه‌های سیار روستایی+عکس

کتابخانه های سیار روستایی کانون هرمزگان و کرمان با مشارکت دهیاران، در ۱۱ روستای مناطق ایسین و تازیان از توابع بندرعباس فعالیت های متنوع فرهنگی شاد و امید آفرین اجرا کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، راه افتادن کتابخانه‌های سیار روستایی در هرمزگان شور و نشاطی به نوجوانان و کودکان روستایی جنوبی ترین استان ایران بخشیده است.

کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورشی کودکان و نوجوانان استان‌های هرمزگان و کرمان که این روزها، در دهه فجر با شکوه انقلاب اسلامی در روستاها، قهقهه کودکان را به آسمان برده و امید را در دل آنان برای رقم زدن آینده‌ای سرشار از آگاهی و اندیشه زنده‌تر ساخته است.

 

این کتابخانه‌های سیار روستایی در اولین روز از اجرا در هرمزگان با برنامه ریزی و هماهنگی با دهیاران و شوراهای روستاها در یازده روستای مناطق ایسین و تازیان به اجرای برنامه‌های فرهنگی بانشاط و شادی آفرین پرداختند.

کاروان پیک امید کتابخانه کانون سیار روستایی در روستاهای هورمودر، خورلور ایسین، قلعه ایسین، پشته ایسین، درگیر، بنوبند، بنوبند پاسنگ، محمد آباد،محله نو،فاریاب ایسین و تازیان بالا به اجرای فعالیت هایی چون معرفی فعالیت‌های کانون، قصه گویی، مسابقه، سرگرمی، بازی، نمایش پویانمایی پرداخت و به کودکان و نوجوانان برنده مسابقه هدایا اهدا شد.

 

در این ویژه برنامه شاد فرهنگی حدود ۲۵۰۰ نفر از کودکان و نوجوانان مدارس و والدین آنان در مناطق روستاهای ایسین و تازیان از فعالیت‌های کانون بهره مند شدند.

در این روز ۴ کتابخانه سیار روستایی در دو گروه همزمان، هر کدام در مناطق روستایی مختلف، به اجرای فعالیت‌های شاد و مفرح فرهنگی پرداختند.

 

عارف کریمی سراحی از مربیان سیار روستایی هرمزگان و رسول تورنجی و هادی رودباری از مربیان کتابخانه سیار روستایی کرمان در این رویداد فرهنگی حضور داشتند.

این ویژه برنامه از ساعت ۸ صبح در روستای هورمودر آغاز و تا ساعت ۲۰ شب در روستای محمد آباد پایان یافت.

این برنامه به مدت سه روز در روستاها و جزیره لارک تا امروز ادامه خواهد داشت.

به گزارش فارس، این ویژه برنامه با همت کتابخانه سیار روستایی کانون هرمزگان و کرمان، دهیاران روستاهای ایسین و تازیان، شوراهای روستاها، حوزه هنری استان  و شهرداری بندرعباس در حال برگزاری است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016736